FAQ - najcześciej zadawane pytania

Podczas rozmów z Klientami spotykam się często z powtarzającymi się pytaniami. Postanowiłem na nie odpowiedzieć poniżej:

Fotograf zjawia się w umówionym miejscu. Może to być na początek dom pana młodego. Wykonujemy zdjęcia z tzw. ubierania. Następnie udajemy się do pani młodej i tam również wykonujemy zdjęcia z ubierania. Potem fotografujemy przyjazd i powitanie młodego pana a następnie obrzęd błogosławieństwa. Fotograf udaje się do kościoła gdzie oczekuje na parę młodą i ich gości. Kolejne godziny to już dokumentowanie bieżących wydarzeń. Praca kończy się zazwyczaj z końcem oczepin ok. godz 1 w nocy. Powyższy układ jest przykładowy i można go modyfikować.

Warto uprzedzić fotografa o zdarzeniach, które będą atrakcją wesela, np.: wypuszczenie gołębi pod kościołem, występ dla gości w trakcie wesela, pokaz sztucznych ogni.  Zawsze lepiej omówić z fotografem przebieg całej uroczystości.

Zazwyczaj jest to okres od 5 do 8 tygodni. Termin liczymy od dnia pleneru.

Plener wykonujemy zazwyczaj kilka dni po weselu. Zdarzają się pary które czekają nawet miesiąc. Do wykonaia pleneru potrzebujemy ładnej pogody i wolnego terminu nie tylko u fotografa ale również u Państwa Młodych.

Wszystko zależy od oczekiwań Pary Młodej.  Fotograf może doradzić i zaproponować przebieg pleneru

 Jeśli jesteście osobami, które niczego nie zostawiają przypadkowi możecie w całości zaplanować sobie plener, wybrać miejsce, przywieźć ze sobą akcesoria (balony, szampana, kieliszki, koc, duże litery itp.) – i wtedy wszystko będzie tak jak sobie to wymarzyliście.

Otrzymujecie zdjęcia w wysokiej rozdzielczości z pleneru oraz waszego dnia ślubu. Ilość zdjęć i nośnik zależne są od wcześniejszych ustaleń. Na ilość wpływa moment rozpoczęcia pracy przez fotografa, liczba gości, specjalne wydarzenia na weselu itd. Dla przykładu z wesela na 100 gości para młoda otrzymuje około 200 zdjęć z pleneru oraz 800 zdjęć z dnia ślubu.